Ndërlidhjet

PRISHTINË


Moti i ligë që ka përfshirë Kosovën ditëve të fundit, së pari me shi të dendur pastaj edhe me borë, ka shkaktuar vërshime në viset më të ulëta.
Janë vërshuar disa vendbanime në Pejë, Gjilan, Prishtinë e Miradi, kurse niveli i ujit është rritur edhe në Klinë me rrethinë dhe në vise të Drenicës dhe Skënderaj.
Për shkak të motit të lig nga aeroporti i Prishtinës sot u anuluan 15 fluturime të planifikuara.
Por, njoftohet se të gjitha rrugët magjistrale në Kosvë janë të qarkullueshme.
XS
SM
MD
LG