Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i diplomacisë evropiane, Havier Solana, i cili kishte planifikuar të vizitonte Kosovën gjatë ditës së nesërme e ka anulluar vizitën për shkak të motit të keq. Këtë e ka konfirmuar për radion tonë zëdhënësi i administratës ndërkombëtare në Kosovë, Andrea Anjeli.
Për të njëjtat arsye mësohet se është shtyrë dhe vizita e paraparë për sot e zëvendësministrit serb Nebojsha Coviq.
Coviq do të duhej të nënshkruantë marrëveshjen për njohjen e targave që përdorin automjetet e regjistruara në Kosovë si dhe do diskutonte marrveshjen për njohjen e dokumentave të identifikimit.
XS
SM
MD
LG