Ndërlidhjet

BERLIN


Kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka takuar në Berlin sekretarin shtetëror gjerman, Klaus Shariot dhe kanë patur bisedë të hollësishme për zhvillimet në Kosovë.
Vizita e kryeministrit Rexhepi në Gjermani ka për qëllim, në radhë të parë, të nxisë kompanitë gjermane që të investojnë në Kosovë.
XS
SM
MD
LG