Ndërlidhjet

PRAGË


Zyrtarët dhe forcat e rendit në Republikën Ceke janë në gjendje gatishmërie pas njoftimeve se komando terroriste afgane kanë hyrë në këtë vend.
Kreu i policisë, Jiri Kolar, tha se ata po shqyrtojnë infromacionet e ardhura nga shërbimet e sigurisë.
Edhe policia federale gjermane ka njoftuar se ka informacione se komando terroriste afgane kanë hyrë dhe në Gjermani.
XS
SM
MD
LG