Ndërlidhjet

SULEJMANI/IRAK


Komandanti kurd, Sheik Jaffa Mustafa fajëson ekstremistët islamikë të organizatës Ansar al-Islam për vrasjen e gjeneralit Shawkat Haji Mushir, anëtar i udhëheqjes politike të Unionit Patriotik të Kurdistanit dhe dy zyrtarëve tjerë kurdë në Irak.
Vrasja ka ndodhur dje në seksionin lindor të rajonit autonom kurd në Irakun veri-lindor, që kontrollohet nga kjo parti.
XS
SM
MD
LG