Ndërlidhjet

PRAGË


Kina ka përshëndetur apelin e Francës, Gjermanisë dhe Rusisë për përforcimin substancial të inspektimeve të armëve në Irak, duke thënë se mbështet çdo hap që i kontribuon zgjidhjes politike të krizës.
Britania e ka refuzuar këtë propozim të Francës ,Gjermanisë dhe Rusisë duke thënë se asnjë numër inspektorësh nuk mund të garantojë çarmatosjen e Irakut.
Ndërkaq, Franca dhe Rusia ofruan sot që të mbështesin me avionë spiunimi dhe trupa ushtarake (Franca) misionin e Kombeve të Bashkuara për inspektimin e armëve në Irak.
XS
SM
MD
LG