Ndërlidhjet

UASHINGTON


Autoritetet e Shteteve të Bashkuara thonë se kanë vendosur rreth Uashingtonit avionë lufte, radar për mbrojtjen ajrore dhe lansues raketorë pas alarmimeve për kërcënime të larta terrori.
Zëdhënësja e Komandës për Mbrojtjen e Hapsirës Ajrore të Amerikës Veriore, major Brenda Barker tha se tash është aktivizuar ekstra siguria.
Ajo tha se përgjigja përfshinë raketa kundër ajrore Avenger,radar Sentinel dhe raketa Stinger në tokë, shërbim helikopterësh në ajër dhe aeroplanë luftarak që patrollojnë mbi krye.
XS
SM
MD
LG