Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik, Tony Blair ka thënë në Parlament se po të konfirmohen raportet për raketa balistike me rreze të gjatë veprimi, Iraku do të gjendet në "shkelje të dukëshme" të rezolutave të Kombeve të Bashkuara për çarmatosjen e tij.
"Nëse këto raporte janë korrekte, kjo është shumë serioze sepse do të jetë jo vetëm dështim sa i takon deklarimit dhe shpalosjes së informatave, por shkelje e rezolutës 1441 të Kombeve të Bashkuara, ka thënë kryeministri britanik", Tony Blair.
XS
SM
MD
LG