Ndërlidhjet

PRISHTINË


Vizat Shengen do të mundë të sigurohen edhe në Prishtinë prej 17 shkurtit, ka deklaruar shefi i zyrës gjermane në Kosovë, Piter Rondorf.
Ai ka bërë të ditur se qytetarët mundë të paraqiten vetëm për viza turistike, afariste dhe disa të tjera që kanë të bëjnë me studime në Gjermani.
XS
SM
MD
LG