Ndërlidhjet

UASHINGTON


Aeroplanët ushtarakë amerikanë dhe britanikë kanë sulmuar një sistem të mbrojtjes raketore irakene në zonën e ndalim-fluturimit në jug të vendit.
Komanda e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se sulmi ka ndodhur pasi ky sistem mbrojtje ishte lëvizur së fundi në zonën e ndalim-fluturimit duke paraqitur rrezik për aeroplanët e aleancës.
XS
SM
MD
LG