Ndërlidhjet

ATHINË


Greqia si kryesuese e radhës e Bashkimit Evropian thotë se ka ndërmend të shterrojë të gjitha mjetet diplomatike dhe paqësore për të zgjidhur krizën irakiene.
Ministri i jashtëm, George Papandreu tha se Greqia planifikon konsultime me vendet arabe, fqinjët e Irakut dhe katër anëtarë të Këshillit të Sigurimit, Britaninë, Francën, Gjermaninë dhe Spanjën.
XS
SM
MD
LG