Ndërlidhjet

ROMË


Kryeministri britanik, Tony Blair, ka diskutuar në Romë me homologun e tij italian, Silvio Berluskoni, krizën në Irak.
Britania e Madhe dhe Italia kanë mbështetur pozicionin amerikan ndaj Bagdatit, ndërkohë që Blair pas bisedimeve ka thënë se nuk ka zbehje të vullnetit të bashkësisë ndërkombëtare për carmatosjen e Irakut.
XS
SM
MD
LG