Ndërlidhjet

SARAJEVË


Ministri i jashtëm boshnjak, Mlladen Ivanic, ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara të vazhdojnë praninë e tyre ushtarake në vend, edhe nëse Bashkimi Evropian merr përsipër misionin paqeruajtës në Bosnjë.
Gjatë ditës Britania dhe Franca kanë kërkuar marrjen e drejtimit të këtij misioni nga BE-ja në fillim të vitit 2004.
XS
SM
MD
LG