Ndërlidhjet

STAMBOLL


I dërguari special i Shteteve të Bashkuara, Zalmay Khalilzad, po zhvillon bisedime me zyrtarët e Turqisë rreth planeve turke për dërgimin e trupave në Irakun Verior.
Kryeministri i Turqisë Tajip Erdogan tha se dërgimi i trupave turke do t'ju ndihmonte refugjatëve dhe do t'i parandalonte provokimet e ndryshme kundër sigurisë së Turqisë.
XS
SM
MD
LG