Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Vendet arabe në Kombet e Bashkuara kanë kërkuar një takim emergjent të Këshillit të Sigurimit për luftën në Irak.Ambasadori i Sirisë në OKB tha se grupi arab ka ndërmend të kërkojë nga Këshilli që të miratojë një rezolutë me të cilën do të kërkohej fund i menjëhershëm i invadimit të prirë nga Shtete e Bashkuara në Irak dhe tërheqia e të gjitha trupave të jashtëme nga territori irakian.
XS
SM
MD
LG