Ndërlidhjet

AS - SAYLIYAH - KATAR


Zëdhënësi i ushtrisë britanike tha se forcat paramilitare në Basra sot hapën zjarr kundër afro 2 mijë civilëve që u përpoqën ta braktisin qytetin.
Gjenerali britanik, Ronnie McCourt, tha se paramilitarët irakenë gjuajtën me mortaja dhe automatikë në drejtim të mijëra civilëve, të cilët largoheshin në veri dhe perëndim të Basrës.
Ndërsa shefi i ushtrisë britanike, gjenerali Michael Jackon, ka thënë se përballja me gardën republikane të Sadam Hyseinit nuk është largët.
XS
SM
MD
LG