Ndërlidhjet

KUETA – PAKISTAN


Disa dhjetëra mijëra pakistanezë kanë protestuar kundër luftës në Irak gjatë ditës në qytetin e Kuetës, në jugperëndim të Pakistanit.
Protestuesit mbanin fotografi të kreut të rrjetit terrorist të Al Kaidës, Osama Bin Laden, dhe të presidentit iraken Sadam Husein.
Gjatë ditës senati pakistanez ka miratuar një rezolutë ku kritikohen Shtetet e Bashkuara për incidentet me civilët irakenë.
XS
SM
MD
LG