Ndërlidhjet

BAGDAT


Ministri iraken i informacionit, Mohamed Saed al-Sahaf, i ka cilësuar si të pabaza informacionet se forcat e amerikane po i afrohen Bagdatit.
"Ata nuk janë as 100 milje afër Bagdatit apo dicka e tillë. Forcat amerikane nuk janë asgjëkundi, dhe nuk po shkojnë në asnjë drejtim, thjesht po mbeten në shkretëtirë. Ky është vetëm një iluzion", ka thënë ministri iraken i informacionit.
XS
SM
MD
LG