Ndërlidhjet

KAZER


Luftëtarët kurdë të mbështetur nga trupat dhe aeroplanët e koalicionit kanë luftuar me forcat e Sadam Huseinit për të marrë një post ushtarake në veri të vendit, e cila banohet nga popullsia kurde.
Përplasja ndodhi në afërsi të Kalakut, që gjendet në rrugën që të con në qytetin verior të Mosulit.
Luftimet zgjatën për disa orë dhe luftëtarët kurdë shënuan përparime.
XS
SM
MD
LG