Ndërlidhjet

HONG KONG


Hong Kongu dhe Indonezia kanë marrë masa shtesë kundër ftohjes vdekjeprurëse, sindroma respiratore e rëndë, e njohur me shkurtesën SARS.
Në Hong Kong janë mbyllur shkollat, ndërsa janë regjistruar 700 raste nga 1800 në gjithë botën. Deri tani janë regjistruar 80 viktima.
Ekspertët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë kanë nisur kërkimet në Kinë, ku dhe e ka zanafillën sëmundja, ndërsa kanë njoftuar për raste të reja.
XS
SM
MD
LG