Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti francez Jacques Chirac dhe kreu i Kombeve të Bashkuara Kofi Anan, do t'i bashkangjiten presidentit rus, Vladimir Putin dhe kancelarit gjerman Gerhard Schroder, gjatë takimit të tyre në Shën Petërsburg.
Rusia, Franca e Gjermania, kundërshtaret kryesore të luftës në Irak, tani kërkojnë që administrimi i Irakut të pas luftës të bëhet nën ombrellën e Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG