Ndërlidhjet

PEKIN


Në Kinë arriti në 60 numri i viktimave nga Sindromi i Rëndë Akut Respirator.
Indonezia dhe Filipinet dje i raportuan rastet e para të sëmundjes, dhe të dyja rastet ishte importuar nga të ardhur prej Hong Kongut apo Singapurit.
Rastin e parë potencial të infektimit e raportoi edhe Zelanda e Re.
Deri tani, në 20 vende të botës janë raportuar mbi 3.000 të infektuar, kurse numri i viktimave arriti në 114.
XS
SM
MD
LG