Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush, ka kërkuar nga Siria të bashkëpunojë me Uashingtonin dhe të mos bëhet strehë për udhëheqësit irakenë, që mund të kapërcejnë kufirin.
Më tej Bush ka shtuar:
"Ne besojmë se gjenden armë kimike në Siri, për shembull. Por cdo situatë kërkon përgjigjje të ndryshme. Së pari për momentin jemi në Irak dhe së dyti nga Siria presim bashkëpunim dhe shpresoj se do ta kemi."
Ndërkaq kreu i Lidhjes arabe, Amr Musa, ka thënë se akuzat për Sirinë vetëm sa acarojnë gjendjen në rajon.
XS
SM
MD
LG