Ndërlidhjet

VLLADIKAUKAZ/RUSI


Kryengritësit çeçenë kanë hapur zjarr kundër pozicioneve ruse, duke vrarë shtatë ushtarë dhe plagosur shtatë të tjerë gjatë luftimeve të fundit në konfliktin separatist.
Pozicionet e trupave fererale ruse janë sulmuar 18 herë në harkun e fundit kohor, ka thënë një zyrtar në administratën e Çeçenisë të mbështetur nga Moska
XS
SM
MD
LG