Ndërlidhjet

PEKIN


Kina kontinentale dhe Hong Kongu raportuan sot raste të tjera të vdekjes nga Sindromi kut i rëndë i frymëmarrjes-apo SARS, dhe me këte numri i viktimave nga kjo sëmundje në mbarë botën arrin 235 të vdekur.
Hong Kongu ka raportuar 99 raste vdekjesh, kurse Kina kontinentale 97.
Numri i të sëmurve në botë nga SARS-i arrin mbi 4.000 njerës.
XS
SM
MD
LG