Ndërlidhjet

BAGDAD


Administratori për Irakun e pas-luftës i caktuar nga Shtetet e Bashkuara, Jay Garner u takua sot me liderët kurdë në Irakun verior, Jallal Talabani dhe Massoud Barzani, kryetarë të dy partive poltike rivale kurde.
Pas bisedimeve Garner tha se Shtetet e Bashkuara duan një qeveri të unifikuar të Irakut të farkuar nga grupet etnike, fisnore dhe fetare të vendit, duke përfshirë edhe dy partitë kurde.
XS
SM
MD
LG