Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat e Shteteve të Bashkuara kanë hapur zjarr kundër demostruesve irakianë në qytezën Falluxha dhe kanë vrarë disa prej tyre, pasi ishin gjuajtur me armë zjarri nga demostrues.
Koloneli Arnold Bray tha se janë qëlluar shtatë protestues gjatë incidentit të mbrëmshëm, por agjencitë e lajmeve thanë se u vanë të paktën 12 njerës dhe disa janë plagosur.
Ndërkohë, Komanda Qendrore e Shteteve të Bashkuara njofton se është arrestuar ish ministri irakian i naftës, Amer Muhammad, i cili figuronte në listën e 55 zyrtarëve më të kërkuar irakian.
XS
SM
MD
LG