Ndërlidhjet

PARIS


Pavarësisht shkatërrimit të rrjetit kryesor të Al-Kaidës në Afganistan, ky grup terrorist mbetet ende një kërcënim serioz, është deklaruar gjatë takimit të ministrave të brendshëm dhe të drejtësisë së G8.
Në deklaratën e përbashkët të ministrave nga shtatë vendet më të industrializuar të botës plus Rusinë thuhet se terroristët në sulmet e tyre të mundshme në të ardhmen mund të përdorin armë kimike, biologjike apo bërthamore.
XS
SM
MD
LG