Ndërlidhjet

PRAGË


Polonia ka bërë thirje që sa më shumë vende evropiane që është e mundur të marrin pjesë në misionin e propozuar paqëruajtëse dhe stabilizues ndërkombëtar në Irak, përfshirë edhe Gjermaninë e cila e kundërshtonte luftën atje.
''Ne duhet të ftojmë dhe inkurajojmë sa më shumë partnerë tanë të jashtëm që të na bashkohen në Irak dhe Polonia është shumë e interesuar dhe do të donte të ketë sa më shumë partnerë evripian që është e mundur të punojnë bashkë me ne'', ka thënë ministri i Jashtëm polak, Wlodzimierz Cimoszewicz pas bisedimeve në Uashington me sekretarin amerikan të shtetit, Colin Powell.
XS
SM
MD
LG