Ndërlidhjet

PRAGË


Vende Evropiane po dalin me plane për dërgimin e trupave në Irak për të ndihmuar në detyra paqëruajtëse derisa ai vend të rindërtohet nga lufta.
Kontigjente më të mëdha trupash kanë premtuar Polonia dhe Italia.
Gjermania, e cila kundërshtoi invadimin e prirë nga Shtetet e Bashkuara të Irakut, bëri me dije se nuk ka plane për dërgimin e paqëruajtësve në Irak.
XS
SM
MD
LG