Ndërlidhjet

KABUL


Nënsekretari amerikan i shtetit, Richard Armitage, ka qëndruar gjatë ditës në Kabul.
Armitage ka deklaruar se vizita e tij në Afganistan synon të dëshmojë se Shtetet e Bashkuara mund të përfshihen në dy vende njëherësh.
"Shtetet e Bashkuara, megjithëse për momentin janë të zëna në Irak, nuk po harrojnë përgjegjësitë në Afganistan dhe kemi dëshmuar se mund të bëjmë dy gjëra në të njëjtën kohë", tha Armitage.
XS
SM
MD
LG