Ndërlidhjet

KINSHASA


Ushtria e Kongos ka ndërmarrë hetime se si ka ndodhur që në fluturim e sipër të hapej dera e pasme e një aeroplani transportues i prodhuar në Rusi, me ç'rast rryma ajrore ka thithur dhe përplasur për toke shumë udhëtarë.
Ministri për Informim i Kongos tha se është informuar për shtatë vdekje, por zyrtarë të aviacionit, diplomatë dhe të mbijetuar kanë thënë se mbi 100 ushtarë dhe anëtarë të familjeve të tyre kanë humbur jetën.
XS
SM
MD
LG