Ndërlidhjet

KUVAJT


Kryeministri britanik, Tony Blair, do udhëtojë drejt Kuvajtit, për të shprehur falenderimin e qeverisë së tij për mbështetjen e dhënë gjatë luftës në Irak.
Pas Kuvajtit Blair do vizitojë Irakun, ku do takohet me trupat britanike në terren.
Turneu i kryeministrit britanik, i cili fillon nesër do përfshijë dhe Poloninë, Rusinë dhe Francën.
XS
SM
MD
LG