Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia tha sot se është e disponuar të ndërmjetësojë midis Shteteve të Bashkuara dhe Koresë Veriore lidhur me programin e dyshuar të Phenianit për armë bërthamore.
Në deklaratën e ministrisë së jashtëme thuhet se Rusia dhe Shtete e Bashkuara ndajnë të njejtat qëllime për parandalimin e proliferimit të armëve bërthamore në rajon dhe për arritjen e zgjidhjes paqësore të krizës.
XS
SM
MD
LG