Ndërlidhjet

LONDËR


Shtetet e Bashkuara do të dëshironin të shohin një tjetërlloj regjimi në Iran, u ka deklaruar mediave britanike këshilltarja për sigurinë kombëtare të Shteteve të Bashkuara, Condoleezza Rice.
Rice ka thënë se Shtetet e Bashkuara duan të shohin një Iran i cili heq dorë nga ''ndjekja e një agjende agresive të bazuar në terrorizëm dhe armë për zhdukje në masë''.
Zyrtarja e lartë amerikane ka thënë më tej se Shtetet e Bashkuara duan të shohin një qeveri të zgjedhur në Teheran e cila përmbush kërkesat e popullit iranian.
XS
SM
MD
LG