Ndërlidhjet

SEUL


Shtetet e Bashkuara thanë se ri-deplojimi i trupave amerikane në Korenë e Jugut do t'i bëjë këto forca më pak të ndieshme ndaj kërcënimeve verikoreane.
Lëvizja e forcave ishte temë e bisedimeve ndërmjet Seulit dhe Uashingtonit që në prill, kur sekretari i Mbrojtjes Donald Rumsfeld tha se trupat do të zhvendosen apo tërhiqen nga siujdhesa.
XS
SM
MD
LG