Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i diplomacisw evropiane, Javier Solana, me të mbwrritur në Prishtinë, ka deklaruar se kishte ardhur në përpjekje për të sigurur shkuarjen e delegacionit të Kosovës në Samitin e Selanikut dhe për të sigurur fillimin e dialogut Prishtinw - Beograd në këtë samit.
Solana tha se shpresonte shumë se këtë dhe do ta arrijë në takimet me Shtajnerin dhe udhëheqësit vendorë të Kosovës.
Gjatë këtyre takimeve do përcaktohet dhe përbërja e delegacionit.
XS
SM
MD
LG