Ndërlidhjet

OSJEK


Papa Gjon Pali i Dytë ka kërkuar nga kroatët, gjatë një meshe të mbajtur në Osjek, të shërojnë plagët e luftës.
Përpara 150 mijë vetëve, pjesëmarrës në meshë, Papa ka kërkuar angazhim për pajtim, solidaritet dhe drejtësi sociale, cfarë kërkon kurajo nga njerëzit të cilët frymëzohen nga besimi fetar.
XS
SM
MD
LG