Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri izraelit i Punëve të Jashtme Silvan Shalom, nuk do të bisedojë për paqe me palestinezët, nëse vazhdojnë sulmet kundër Izraelit. Një ditë pas vrasjes së 16 njerëzve me bombë në një autobus në Jerusalem, Shalom tha se mund të ketë dy lloj binarësh, të terrorit dhe të paqes.
"Qeveria palestineze nuk mund të vazhdojë njëkohësisht në të dy binarët, të terrorit ditën, dhe të negociatave natën. Nëse këto sulme terroriste vazhdojnë, mendoj se ne nuk do të jemi në gjendje të vazhdojmë me procesin paqësor", tha Shalom.
XS
SM
MD
LG