Ndërlidhjet

BEOGRAD


Policia e Serbisë sot dështoi ta arrestojë të akuzuarin për krime lufte Veselin Shljivançanin. Sipas dëshmitarëve policia në banesën e tij gjeti vetëm të bijën dhe të afërmin e tij Tribunali i Hagës e akuzon Shljivançaninin për vrasjen e më shumë se 200 njerëzve në Kroaci.
XS
SM
MD
LG