Ndërlidhjet

SHKUP


Një ushtar është vrarë dhe një oficer është plagosur si pasojë e shpërthimit të një mine në verilindje të Maqedonisë, pranë kufirit me Kosovën.
Ministria maqedonase e Mbrojtjes e ka cilësuar shpërthimin si "terrosist".
Megjithatë ende nuk dihet nëse mina ishte vendosur tash së fundi apo kishte mbetur aty nga koha e konfliktit.
XS
SM
MD
LG