Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin tha se presidenti i Iranit Mohammed Khatami e kishte siguruar atë se Irani nuk ka plane për zhvillimin e armëve bërthamore.
"Fola me presidentin Khatami, me kërkesën e tij, dhe ai më rikonfirmoi se Irani nuk ka plane për zhvillimin e armëve bërthamore. Përveç kësaj, udhëheqësia e Iranit është e gatshme t'i respektojë në tërësi të gjitha protokollet e Agjencisë Ndërkombëtare Bërthamore", tha Putin.
XS
SM
MD
LG