Ndërlidhjet

TEHERAN


Në Iran raportohet se ka pushuar vargu i protestave kundër qeverisë klerike.
Megjithate, ithtarët radikalë islamikë i kanë mbushur rrugët e Teheranit dhe zonat e qytetit ku demonstrohej, ndërsa klerikët radikalë kanë kërkuar dënime të rënda për protestuesit.
Deri tani janë arrestuar mbi 300 protestues.
Në mesin e të arrestuarve janë edhe disa korrespodentë të radios "Evropa e Lirë".
XS
SM
MD
LG