Ndërlidhjet

VLADIVOSTOK


Japonia dhe Rusia e nënshkruan marrëveshjen për përshpejtimin e çmontimit të nëndetëseve bërthamore ruse në Detin Japonez.
Ministrit i jashtëm japonez Joriko Kavaguchi tha në Vladivostok se nëndetëset bërthamore paraqesin rrezik për sigurinë dhe kontaminimin e mjedisit.
XS
SM
MD
LG