Ndërlidhjet

MOSKË


Qindra demonstrantë rusë sot kërkuan lirimin e ish presidentit jugosllav Slobodan Millosheviq, i cili gjykohet në Tribunalin e Hagës për gjenocid në Bosnje, dhe krime të luftës në Kosovë dhe Kroaci.
Demonstrantët, që u tubuan me ftesën e Partisë Komuniste të Rusisë, protestuan para qendrës informative të Kombeve të Bashkuara në Moskë.
XS
SM
MD
LG