Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarët e Armatës së Shteteve të Bashkuara njoftuan se e përfunduan operacionin shtatë ditësh në rajonet qendrore të Irakut për kapjen e mbështetësve të Saddam Husseinit. Gjatë operacionit janë arrestuar 282 njerës dhe janë konfiskuar me qindra armë dhe municion, thotë ushtria amerikane.
Në Irak kanë vazhduar edhe sulmet kundër forcave të Shteteve të Bashkuara, duke lënë të plagosur rëndë një ushtar amerikan në Bagdad e një tjetër në qytezën Abu Sada al-Sagra.
XS
SM
MD
LG