Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO njofton se do të dërgojë 60 trupa nga Gjermania në Afganistan gjatë kësaj fundjave për të përgaditur marrjen e forcës Ndërkombëtare të Sigurisë në Kabul nga Aleanca.
NATO është paraparë të zëvendësojë komandën aktuale gjermano-holandeze mbi 5.000 trupat në Afganistan, në 11 gusht.
Marrja e komandës mbi forcën e ISAF-it në Afganistan do të shënojë misionin e parë të Aleancës në Azi, jashtë votrës së saj tradicionale- Evropës dhe Amerikës Veriore.
XS
SM
MD
LG