Ndërlidhjet

MANILA


Kryeministri australian, John Howard ka deklaruar se arrestimi i disa terroristëve të dyshuar islamik në Indonezi mund të ketë evituar një ''incident shumë serioz'' që mund t'u kishte kushtuar me jetë të huajve.
''Më është thënë nga policia federale e Australisë se personat e ndërlikuar, ishin të rangut të lartë dhe me ndikim dhe policia e Australisë dhe Indonezisë beson se kjo mund të ketë evituar një incident shumë serioz apo një varg incidentesh '' ka thënë kryeministri Howard gjatë vititës në Filipine.
Javën e kaluar në Indonezi u arrestuan më se nëntë anëtarë të dyshuar të Jemaah Islamiyah.
XS
SM
MD
LG