Ndërlidhjet

KABUL


Qindra demonstrues kanë dalë në rrugët e kryeqytetit afgan për të kërkuar më shumë reforma demokratike nga qeveria e drejtuar nga Hamid Karzai si dhe kanë dënuar Pakistanin për "ndërhyrje" në punët e Afganistanit.
Protestuesit kërkonin që qeveria të parandalonte ndikimin në rritje të fondamentalistëve islamik në vend.
XS
SM
MD
LG