Ndërlidhjet

DUBAI


Autoritetet e Arabisë Saudite kanë arrestuar një grup prej 16 militantësh që kanë planifikuar ''sulme terroriste'' kundër instalimeve dhe caqeve vitale saudite, ka deklaruar një zyrtar i minsitrisë së brendëshme të atij vendi.
Bashkë me të arrestuarit janë konfiskuar sasi të mëdha armatimi, ka thënë zyrtari saudit.
XS
SM
MD
LG